top of page

Poznaj nasz zespół

Trenerka Sylwia

Właścicielka Vidius Active i Prezes KS Vidius Active. Magister Wychowania Fizycznego, Szkoleniowiec, Trener, Instruktor, Animator, miłośniczka rozwoju i samodoskonalenia.

 

W jej życiu wiele się dzieje a każdy dzień jest możliwością do nauczenia się czegoś nowego. 

W swojej pracy stawia na merytoryczne przekazywanie wiedzy i dostosowanie poziomu zajęć do rozwoju psychomotorycznego podopiecznych. Dużą wagę przywiązuje do techniki i świadomego wykonywania ćwiczeń, ale przede wszystkim powtarza, że najważniejsze, to czerpać radość z wykonywanej aktywności. 

W swoim życiu miała do czynienia ze sportem głównie indywidualnym: akrobatyka, taniec, pływanie, trójbój siłowy. Ale to dwie pierwsze dyscypliny podbiły jej serce. Przez 12 lat trenowała akrobatykę sportową, startując w z zawodach sportowych w klasie Mistrzowskiej w skokach na ścieżce. Przez 6 lat trenowała natomiast styl Disco Dance Freestyle. Podczas studiów licencjackich pokochała także Fitness a w szczególności jego formy taneczne i wzmacniające – pozostając tym samym w zgodzie ze swoimi pozostałymi pasjami.

Obecnie Sylwia realizuje się nie tylko jako Prezes i właściciel ale przede wszystkim jako trener w Vidius Active oraz szkoleniowiec w Centrum Kształcenia Kadr Sportowych. A poprzez prowadzenie bloga, Social Mediów i kontakt z Klientami głosi pogląd, że ruch jest dla wszystkich, bez względu na rozmiar widniejący na metce. Sama ma problemy zdrowotne, przez które nie wygląda jak większość osób z branży. Ale dzięki temu jest najlepszym przykładem na to, że aktywność ma być przede wszystkim przyjemnością i stałym elementem życia. A problemy zdrowotne, zaburzenia odżywiania czy hormonalne nie są przeszkodą w prowadzeniu aktywnego trybu życia i czerpania z tego przyjemności. Trzeba jedynie dostosować formę treningu i wdrożyć ją do swojej codzienności. Grunt, to zdrowe podejście i unikanie zamykania się w jednym kanonie piękna. Fitness i inne formy ruchu według Sylwii nie powinny być jedynie narzędziem do chwilowego osiągnięcia ładnej sylwetki na okres wakacji a przyjemnym elementem życia, którego efektem „ubocznym” jest poprawa zdrowia i wyglądu.

POSTY sylwia_lyzwa.VA (7).png

Trener Arek

Arek jest dietetykiem, ale z zamiłowania do sportu postanowił wybrać drogę treningu grupowego. Dlatego porzucając w swoim odczuciu nużącą działalność dietetyczną, ukończył kurs Trenera Cross i zajął się prowadzeniem zajęć z dziećmi i dorosłymi. Trening typu Cross zdobył jego serce po latach poszukiwań idealnego sportu ogólnorozwojowego.

Kiedy w jego życiu pojawiła się jego obecna żona i właścicielka Vidius Active, Sylwia - zaraziła go miłością do zdobywania wiedzy i uczenia się. Od tego momentu Arek stale czyta, edukuje się, poszerza swoją wiedzę i zdobywa uprawnienia na kolejnych kursach i szkoleniach. Dzięki temu zdobył uprawnienia Trenera Sportów Gimnastycznych oraz Instruktora Gimnastyki Korekcyjnej.

W Vidiusie prowadzi grupy akrobatyczne i Power Ninja.

Zajęcia z dziećmi sprawiły, że odnalazł swoją pasję, dlatego w celu poszerzania kwalifikacji rozpoczął studia na kierunku Pedagogika.

Poza tym podjął się obszernego szkolenia na Trenera Personalnego u najlepszych szkoleniowców w Polsce i egzamin zdał z wyróżnieniem.

W życiu bywa różnie - wybiera się nie tą drogę, by dopiero z czasem zrozumieć, że pisane jest nam coś zupełnie innego. Tak było z Arkiem. Przyszedł moment, w którym porzucił swoją pracę, by w 2021 otworzyć Vidius Active i rozpocząć kształcenie w kierunku trenerskim. W planach na 2024 jest ukończenie kursu na Trenera Przygotowania Motorycznego i stałe podnoszenie swoich kwalifikacji, by zawód trenera wykonywać profesjonalnie i bezpiecznie dla podopiecznych.

W swojej pracy, Arek stawia na technikę i indywidualizację ćwiczeń. Każdy podopieczny jest inny i ma inne cele treningowe. Wywiad zdrowotny i na jego podstawie odpowiedni dobór metod treningowych jest kluczem do zdobycia upragnionego celu.

POSTY sylwia_lyzwa.VA.png

Trenerka Ula

Ula jest absolwentką Krakowskiego AWF'u.

Instruktorka Fitness od 2017 roku. Pasjonatka aktywnego trybu życia, próbująca zarazić swoją pasją innych. Świetnie czuje się w prowadzeniu zajęć wzmacniających i wytrzymałościowych ale prowadzi także zajęcia mentalne. Z niezwykłą łatwością potrafi przejść z jednej formy zajęć do drugiej i wprowadzić na sali niesamowity klimat, adekwatny do rodzaju treningu.

Na sali czuje się jak ryba w wodzie. Trafiła na nią całkiem przypadkiem próbując wrócić do aktywności po kontuzji kolana i od razu się zakochała. Muzyka, światła i ten głos instruktora zachęcający do dalszej pracy. Właśnie wtedy wpadła na pomysł że też tak kiedyś chce. Że marzy, aby ludzie dzięki niej aktywnie spędzali czas i czerpali z tego jak najwięcej przyjemności.

Na co dzień oprócz fitnessu jej pasją są górskie wędrówki i podróże po świecie. Poprzez liczne kursy i warsztaty cały czas dokształca się i poszerza swoje umiejętności by moc zaskakiwać Was na sali fitness nowinkami.

Od niedawna Ula jest także Trenerem Personalnym. Pomaganie grupie ludzi na sali Fitness zachęciło ją do dalszego rozwoju. Dlatego najpierw sama korzystała z usług trenera, by swoje ciało doprowadzić do własnego wyobrażenia perfekcji, a następnie udała się na specjalistyczny kurs trenerski. Zdała trudny egzamin i sama została Trenerem, by móc pomagać innym w dążeniu do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. 
Na treningi personalne z Ulą możecie umawiać się w Recepcji Vidius Active, lub bezpośrednio u niej.

POSTY sylwia_lyzwa_edited.png

Trenerka Natasza

Natasza jest studentką Służb Mundurowych Krakowskiego AWF'u.

Tytuł instruktora Jiu Jitsu zdobyła od razu po zdaniu egzaminu na 1kyu. Treningi z obowiązkowych zajęć pozaszkolnych szybko stały się jej pasją a mata jej drugim domem.

Poprzez zaangażowanie, pozytywną energię i dobrą zabawę stara się przekazać to czego nauczyli ją trenerzy z jej klubu oraz Kadry Polski na licznych zgrupowaniach na przestrzeni siedmiu lat.

Potwierdzeniem zdobytych umiejętności jest fakt, że jako czynna zawodniczka zdobyła czterokrotnie tytuł Mistrza Polski oraz wiele innych medali na arenie Polskiej i Międzynarodowej.

Jej małym marzeniem jest aby jak najwięcej osób zaraziło się miłością do tej dyscypliny. Każde zajęcia prowadzi tak, by podopieczni pokochali ten sport, tak samo jak Natasza. Jednocześnie dostosowuje formę zajęć do maluchów, starszych i dorosłych. Podczas treningów dużą wagę przywiązuje do techniki. Bo dobry trening, to trening bezpieczny. A taki staje się, gdy zna się poprawną technikę.

Zatem jeżeli interesują Cię sztuki walki albo po prostu chciał/chciałabyś spróbować czegoś nowego w sowim życiu to Ju jitsu jest idealnym do tego wyborem.

POSTY sylwia_lyzwa.VA (1).png

Trenerka Jula

Studentka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Animatorka Tańca i zabaw dla dzieci, energiczna zawodowa tancerka oraz certyfikowana instruktorka rekreacji ruchowej o profesji taniec. Kurs instruktora tańca ukończyła pod okiem obecnej szefowej, Sylwii Łyżwa, organizowanym przez CKKS. To tam została wypatrzona przez Sylwię i niemal od razu zatrudniona w Vidiusie.

Posiada doświadczenie w pracy z każdą grupą wiekową, z dziećmi, z młodzieżą jak i z dorosłymi. Do każdych zajęć podchodzi w sposób kreatywny, ma mnóstwo pomysłów, które zawsze stara się spełnić. Zajęcia z Julią są przepełnione ogromną ilością uśmiechu, radości i wiedzy. Jest zwolenniczką wszelakich akcentów w muzyce, które według niej nadają zupełnie innego wyrazu i zarażają jeszcze większą miłością do tańca. Julia swoją przygodę z tańcem rozpoczęła 10 lat temu, zaczynając od tańca nowoczesnego oraz akrobatyki. Obecnie oprócz stylu Disco Dance i Show Dance specjalizuje się również w tańcach karaibskich tj. Salsa, Bachata, Merengue. Występuje jako oprawa taneczna koncertów, podczas których współpracowała z wieloma znanymi artystami polskiej sceny muzycznej. Wielokrotnie uczestniczyła w Krajowych i Ogólnoświatowych Mistrzostwach zdobywając liczne tytuły. Posiada międzynarodową klasę taneczną S. Bierze czynny udział w warsztatach, kursach oraz festiwalach tanecznych, nieustannie się doszkalając. Charakteryzuje ją ogromna pasja do tańca i do przekazywania swojej wiedzy innym.

POSTY sylwia_lyzwa.VA (4).png
bottom of page