top of page

Trenerzy Vidius Active

15.png
mgr syla puste.png

Absolwentka AWF Kraków, Magister Wychowania Fizycznego, Szkoleniowiec, Trener Personalny, Trener Sportów Gimnastycznych, Instruktor Tańca, Fitness, Narciarstwa Zjazdowego, Animator Tańca, Czasu Wolnego, Sportu i Rekreacji, Instruktor Gimnastyki Korekcyjnej, a do tego miłośniczka rozwoju i samodoskonalenia.

Doświadczenia trenerskiego i instruktorskiego nabiera od 2011 roku i ciągle uczy się czegoś nowego. Uważa, że dobry trener to taki, który stale podnosi swoje kwalifikacje, dlatego sama co róż zdobywa kolejne uprawnienia oraz sama prowadzi kursy i szkolenia dla przyszłych trenerów. 

Odkąd skończyła 18 lat, prowadzi zajęcia z dziećmi, ale gdy została instruktorem Fitness, przez 4 lata prowadziła również zajęcia dla dorosłych. Jednak to praca z dziećmi - szczególnie w 1 i 2 apogeum motoryczności sprawia jej największą radość. To etapy, w których z ciałem dziecka można zrobić najwięcej dobrego. Dlatego porzuciła pracę z dorosłymi, by skupić swoją uwagę wyłącznie na dzieciach, ich rozwoju psychoruchowym i włączaniu ćwiczeń korekcyjnych do pozostałych form ruchu, którymi zajmuje się Sylwia. Głównie specjalizuje się w zajęciach łączących ze sobą taniec i akrobatykę, zwanych AcroDance i Akrobatyce Sportowej (jako była reprezentantka klubu TS Piramida Kielce nie wyobraża sobie porzucić miłości swojego życia). Ale bliskie jej sercu są także wszelkie formy zajęć siłowych i wzmacniających, ogólnorozwojowych i motorycznych.

W swojej pracy stawia na merytoryczne przekazywanie wiedzy i dostosowanie poziomu zajęć do rozwoju psychomotorycznego podopiecznych. Dużą wagę przywiązuje do techniki i świadomego wykonywania ćwiczeń, ale przede wszystkim powtarza, że najważniejsze, to czerpać radość z wykonywanej aktywności.

Z uwagi na problemy zdrowotne, przez które zmaga się z problemami z wagą - przełamuje stereotypy, że osoba zajmująca się profesjonalnie ruchem musi wyglądać "fit". O wartości trenera stanowi posiadana przez niego wiedza, nie jego wygląd. To głosi, tego się trzyma i to Sylwia przekazuje innym.

GODZINY OTWARCIA (3).png
arek puste.png

Arek jest dietetykiem, ale z zamiłowania do sportu postanowił wybrać drogę treningu grupowego. Dlatego porzucając w swoim odczuciu nużącą działalność dietetyczną, ukończył kurs Trenera Cross i zajął się prowadzeniem zajęć z Dziećmi i Dorosłymi. Trening typu Cross zdobył jego serce po latach poszukiwań idealnego sportu ogólnorozwojowego. Kiedy w jego życiu pojawiła się jego obecna żona i właścicielka Vidius Active, Sylwia - zaraziła go miłością do zdobywania wiedzy i uczenia się. Od tego momentu Arek stale czyta, edukuje się, poszerza swoją wiedzę i zdobywa uprawnienia na kolejnych kursach i szkoleniach. Dzięki temu zdobył uprawnienia Trenera Sportów Gimnastycznych i pomaga swojej żonie przy prowadzeniu zajęć akrobatycznych.

Choć dietetyka - sama w sobie nie podbiła serca Arka, tak trening personalny i możliwość pomagania innym już tak. Dlatego podjął się obszernego szkolenia na Trenera Personalnego u najlepszych szkoleniowców w Polsce.

W życiu bywa różnie - wybiera się nie tą drogę, by dopiero z czasem zrozumieć, że pisane jest nam coś zupełnie innego. Tak było z Arkiem. Przyszedł moment, w którym porzucił swoją pracę, by w 2021 otworzyć Vidius Active i rozpocząć kształcenie w kierunku trenerskim. W planach na 2023 jest ukończenie kursu na Trenera Przygotowania Motorycznego i stałe podnoszenie swoich kwalifikacji, by zawód trenera wykonywać profesjonalnie i bezpiecznie dla podopiecznych.

W swojej pracy, Arek stawia na technikę i indywidualizację ćwiczeń. Każdy podopieczny jest inny i ma inne cele treningowe. Wywiad zdrowotny i na jego podstawie odpowiedni dobór metod treningowych jest kluczem do zdobycia upragnionego celu.

18.png
ula puste.png

Ula jest absolwentką Krakowskiego AWF'u.

Instruktorka Fitness od 2017 roku. Pasjonatka aktywnego trybu życia, próbująca zarazić swoją pasją innych. Świetnie czuje się w prowadzeniu zajęć wzmacniających i wytrzymałościowych ale prowadzi także zajęcia mentalne. Z niezwykłą łatwością potrafi przejść z jednej formy zajęć do drugiej i wprowadzić na sali niesamowity klimat, adekwatny do rodzaju treningu.

Na sali czuje się jak ryba w wodzie. Trafiła na nią całkiem przypadkiem próbując wrócić do aktywności po kontuzji kolana i od razu się zakochała. Muzyka, światła i ten głos instruktora zachęcający do dalszej pracy. Właśnie wtedy wpadła na pomysł że też tak kiedyś chce. Że marzy, aby ludzie dzięki niej aktywnie spędzali czas i czerpali z tego jak najwięcej przyjemności.

Na co dzień oprócz fitnessu jej pasją są górskie wędrówki i podróże po świecie. Poprzez liczne kursy i warsztaty cały czas dokształca się i poszerza swoje umiejętności by moc zaskakiwać Was na sali fitness nowinkami.

Od niedawna Ula jest także Trenerem Personalnym. Pomaganie grupie ludzi na sali Fitness zachęciło ją do dalszego rozwoju. Dlatego najpierw sama korzystała z usług trenera, by swoje ciało doprowadzić do własnego wyobrażenia perfekcji, a następnie udała się na specjalistyczny kurs trenerski. Zdała trudny egzamin i sama została Trenerem, by móc pomagać innym w dążeniu do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. 
Na treningi personalne z Ulą możecie umawiać się w Recepcji Vidius Active, lub bezpośrednio u niej.

11.png
klaudia puste.png

Klaudia relację z tańcem nawiązała już w gimnazjum. Swoją przygodę zaczynała od dancehallu. Następnie została zaangażowana do grupy pokazowej, w której zdobyła doświadczenie z różnych stylów tanecznych., w tym z tańca nowoczesnego, który dzięki swojej wszechstronności i różnorodności podbił serce Klaudii. Aktualnie jako tancerka praktykuje taniec nowoczesny, afro, bachatę, salsę i inne. A pasja do tańca popchnęła ją w kierunku stania się Instruktorką i zarażania miłością do ruchu innych. 

W tańcu ceni sobie energię, kreatywność, wyraz sceniczny i ciekawe rozwiązania. Nie można też zapominać o dobrej zabawie! Jako Instruktorka czuje się jak ryba w wodzie.

Klaudia pracuje z osobami dorosłymi, ale także z dziećmi. Nie każdy potrafi sprawnie przechodzić z jednej kategorii wiekowej do innej, a przy tym dostosować sposób prowadzenia zajęć, mówienia i zachowania do wieku uczestników. Ale dla Klaudii okazało się to być niezwykle proste. Dlatego też nie chce ograniczać się wyłącznie do dzieci lub dorosłych, lecz pragnie przekazywać taneczną wiedzę wszystkim. Uważa, że w pracy z każdą grupą wiekową ważne jest indywidualne podejście i dostosowanie poziomu i sposobu prowadzenia zajęć bezpośrednio do danej grupy.

Klaudia prowadzi zajęcia w szkołach tanecznych i w przedszkolach niepublicznych, a także bierze udział w różnych przedsięwzięciach tanecznych. Od niedawna jest też Instruktorką Tańca Nowoczesnego oraz Ladies Dance w Vidius Active.

12.png
natasza puste.png

Natasza jest studentką Służb Mundurowych Krakowskiego AWF'u.

Tytuł instruktora Jiu Jitsu zdobyła od razu po zdaniu egzaminu na 1kyu. Treningi z obowiązkowych zajęć pozaszkolnych szybko stały się jej pasją a mata jej drugim domem.

Poprzez zaangażowanie, pozytywną energię i dobrą zabawę stara się przekazać to czego nauczyli ją trenerzy z jej klubu oraz Kadry Polski na licznych zgrupowaniach na przestrzeni siedmiu lat.

Potwierdzeniem zdobytych umiejętności jest fakt, że jako czynna zawodniczka zdobyła czterokrotnie tytuł Mistrza Polski oraz wiele innych medali na arenie Polskiej i Międzynarodowej.

Jej małym marzeniem jest aby jak najwięcej osób zaraziło się miłością do tej dyscypliny. Każde zajęcia prowadzi tak, by podopieczni pokochali ten sport, tak samo jak Natasza. Jednocześnie dostosowuje formę zajęć do maluchów, starszych i dorosłych. Podczas treningów dużą wagę przywiązuje do techniki. Bo dobry trening, to trening bezpieczny. A taki staje się, gdy zna się poprawną technikę.

Zatem jeżeli interesują Cię sztuki walki albo po prostu chciał/chciałabyś spróbować czegoś nowego w sowim życiu to Ju jitsu jest idealnym do tego wyborem.

strona główna.png
bottom of page