top of page

Instrukcja Vidiusa

1. Zastanów się czy zależy Ci na trenowaniu rekreacyjnym, czy na tym by brać udział w pokazach i turniejach.

2. Jak już masz decyzję, zapoznaj się z ofertą Vidiusa i wybierz zajęcia idealne dla Ciebie, zgodne z Twoimi potrzebami.

3. Sprawdź w grafiku kiedy odbywają się wybrane przez Ciebie zajęcia i zapisz się na najbliższy odbywający się trening.

4. Przestrzegaj kategorii wiekowych w zajęciach dziecięcych. O wieku decyduje miesiąc urodzenia, nie rok.

5. Wypisz się z zajęć jeśli coś Ci wypadło i nie dotrzesz jednak na trening (sms, e-mail, telefon).

6. Po przyjściu do Vidius Active, za każdym razem zgłaszaj swoją obecność w Recepcji (nawet jeśli nie pobierasz kluczyka do szafki).

7. Weź na trening strój sportowy i obuwie na zmianę (jeśli jest wymagane).
Sukienka/rajstopki/dżinsy to nie jest strój sportowy.

8. Przed pierwszymi zajęciami przyjdź wcześniej by wypełnić kartę rejestracyjną i zaakceptować Regulamin - nie zapomnij się z nim zapoznać.

Q & A

CZY NA WSZYSTKIE ZAJĘCIA OBOWIĄZUJĄ ZAPISY?
Na wszystkie zajęcia, na których nie ma regularnych grup zamkniętych należy się zapisywać. Brak zapisu może skutkować niewpuszczeniem na trening. Zapisu na zajęcia można dokonać poprzez: formularz zapisu na stronie internetowej, wiadomość e-mail/Messenger/SMS, telefonicznie (w godzinach pracy Recepcji) lub za pomocą swojego konta w systemie WodGuru, które utworzymy po pierwszej wizycie u nas.

COŚ MI WYPADŁO I NIE DOTRĘ NA ZAJĘCIA. CZY MUSZĘ SIĘ Z NICH WYPISAĆ?
Jeśli z jakiegoś powodu nie dotrzesz jednak na zajęcia, koniecznie nas o tym poinformuj. Grupy w Vidiusie są nieduże - dlatego często jest na nie lista rezerwowa. Zamiast blokować miejsce osobie, która może skorzystać z zajęć zamiast Ciebie - wypisz się z nich w regulaminowym czasie, najpóźniej 2h wcześniej. Wypisu z zajęć można dokonać poprzez: wiadomość e-mail/Messenger/SMS, telefonicznie lub za pomocą swojego konta w systemie WodGuru.
Brak wypisu z zajęć o czasie może skutkować: naliczeniem automatycznej kary systemowej w kwocie równej cenie wejścia jednorazowego na dane zajęcia w przypadku kart sportowych lub nowych klientów (Gości), odbicia wejścia z karnetu lub zablokowaniem możliwości odrobienia zajęć u Członków Klubu.

CZY HONORUJECIE KARTY SPORTOWE?
W Vidius Active, posiadając kartę sportową można korzystać z zajęć REKREACYJNYCH w kategoriach wiekowych: 4-5 lat oraz z zajęć FITNESS dla dorosłych. Pozostałe zajęcia widoczne w grafiku, to treningi w Klubie Sportowym (grupy open oraz turniejowe), do których posiadacze kart sportowych nie mają dostępu. Vidius Active obsługuje następujące karty: MULTISPORT PLUS, MULTISPORT STUDENT, MULTISPORT KIDS, FITPROFIT, FITSPORT, MEDICOVER SPORT.

CZY PRZED PIERWSZYMI ZAJĘCIAMI TRZEBA COŚ WYPEŁNIAĆ?
Tak, przed swoimi pierwszymi zajęciami w Vidiusie należy wypełnić kartę rejestracyjną (dane niezbędne do kontaktu i stworzenia konta w systemie WodGuru), akceptację Regulaminu i klauzulę RODO. Dlatego przyjdź do nas 10-15 minut wcześniej, by na spokojnie, bez pośpiechu wypełnić kartę.

CZY MUSZĘ POBIERAĆ KLUCZYK BY SKORZYSTAĆ Z SZATNI?
Pobranie kluczyka do szafki w szatni nie jest obowiązkowe. Jeśli jednak chcesz skorzystać z szafki zamykanej na kluczyk, należy wykupić imienną Kartę Vidiusowicza za 10 zł, którą każdorazowo pozostawia się na Recepcji w zamian za kluczyk do szafki.

CZY W VIDIUSIE MOŻNA PŁACIĆ KARTĄ?
W Vidiusie zapłacisz kartą lub BLIKIEM za niemal każdą usługę. Wyjątek stanowią składki członkowskie w Klubie Sportowym, które należy opłacać przelewem lub gotówką.

CO JEŚLI NIE MAM PRZY SOBIE PORTFELA A CHCĘ SOBIE KUPIĆ WODĘ? MOGĘ KUPIĆ "NA KRESKĘ"?
Mamy na to inne rozwiązanie. Możesz skorzystać z opcji portfela w systemie WodGuru. Wystarczy wpłacić w Recepcji dowolną kwotą, która od razu zaksięgowana zostanie na Twoim koncie w systemie - w wirtualnym portfelu. Od teraz wszystkie płatności (czy to za karnet, czy za wodę) pobierane będą mogły być bezpośrednio z Twojego portfela w systemie. Gdy skończą się na nim pieniądze, wystarczy ponownie uzupełnić stan portfela.

MOJE DZIECKO ROCZNIKOWO MA 6 LAT (NIESKOŃCZONE), CZY MOŻE PRZYJŚĆ NA ZAJĘCIA DLA KATEGORII 6-8 LAT?
Program zajęć w Vidiusie stworzony jest na podstawie badań na temat rozwoju psychomotorycznego w ontogenezie. Metody nauczania, trudność i specyfika zadań ruchowych oraz obciążenia treningowe dobierane są bezpośrednio pod konkretną kategorię wiekową. U dzieci (szczególnie małych) kilka miesięcy potrafi stanowić olbrzymią różnicę. Dlatego w przypadku Akrobatyki, Power Ninja czy Sztuk Walki z zajęć można korzystać dopiero po ukończeniu wymaganego wieku. Zachęcamy do przyjścia na zajęcia dla właściwej kategorii wiekowej. Jeśli umiejętności ruchowe będą wykraczać poza wymagane dla tej kategorii, o przeniesieniu do wyższej grupy zadecyduje Trener. Zdarza się, że na zajęcia wpuszczane są dzieci młodsze, które motorycznie są bardziej rozwinięte od swoich rówieśników. Decyzja o przydziale do grupy należy wyłącznie do Trenera.

DLACZEGO POSIADACZE KART SPORTOWYCH NIE MOGĄ KORZYSTAĆ Z ZAJĘĆ W KLUBIE SPORTOWYM?
Vidius Active Sylwia Łyżwa i Klub Sportowy Vidius Active to dwa, odrębne podmioty funkcjonujące na terenie jednego obiektu. Z kartami sportowymi współpracuje wyłącznie działalność gospodarcza Vidius Active. Klub Sportowy natomiast prowadzi zajęcia dla osób zdecydowanych na udział we współzawodnictwie sportowym, a posiadacze kart sportowych to klienci rekreacyjni. 

CHCĘ SKORZYSTAĆ Z TRENINGU PERSONALNEGO, ALE NIE WIEM CZY MI SIĘ TO SPODOBA. CZY PIERWSZY TRENING JEST PŁATNY?
Pierwszy trening z Trenerem polega na zebraniu wywiadu medycznego, wyznaczeniu celów treningowych i poznaniu sposobu pracy Trenera. Taki trening trwa 45 minut i jest całkowicie darmowy. Jeśli współpraca będzie przebiegać zgodnie z oczekiwaniami obu stron, wtedy będzie można zdecydować się na trening płatny trwający już 60 minut.

CO NALEŻY ZROBIĆ BY DOSTAĆ SIĘ DO ZESPOŁU?
Zespół taneczny, to najwyższy poziom w Vidius Active. O tym kto może przynależeć do zespołu decyduje Trener. Decyzję podejmuje na podstawie oceny: zaangażowania podczas zajęć, obecności na treningach, umiejętności tanecznych i akrobatycznych, gotowości do udziału w turniejach, obozach i wydarzeniach organizowanych przez Vidius Active. Aby móc w ogóle myśleć o zespole, najpierw trzeba rozpocząć przygodę z grupami turniejowymi na poziomie 1, 2 i 3. Każdy awans należy przejść po kolei.

bottom of page