top of page

Zajęcia ruchowe dla dorosłych

WYMAGANIA DO UDZIAŁU W ZAJĘCIACH 
 

 • strój sportowy niekrępujący ruchów;

 • buty sportowe - na salę należy wchodzić wyłącznie w obuwiu zmienionym (również latem);

 • związane włosy;

 • brak biżuterii;

 • zaangażowanie i chęć do udziału w zajęciach;

 • gotowość do wykonywania poleceń trenera;

 • gotowość zapamiętywania ruchów i wielokrotnego powtarzania ćwiczeń;

 • skupienie na wykonywanych ćwiczeniach;

 • gotowość do mocnego spocenia się i zmęczenia;

 • w przypadku zajęć tanecznych - gotowość do poruszania biodrami i odkrywania swojej kobiecości;

 • brak przeciwwskazań zdrowotnych, w tym kontuzji;

TBC 

Total Body Condition to moduł ćwiczeń fitness o charakterze ogólnorozwojowym o dużej intensywności, który angażuje do pracy wszystkie grupy mięśniowe. Trening nastawiony jest na spalanie oraz modelowanie sylwetki. Zajęcia najczęściej odbywają się z wykorzystaniem przyborów: ciężarków, gum oporowych, stepów innego sprzętu sportowego, który umożliwia stymulowanie ciała różnymi bodźcami. 

Różnorodność ćwiczeń i ruchów pozwala na stałe pobudzanie ciała do pracy a tym samym spalania tkanki tłuszczowej. Podczas zajęć łączy się ćwiczenia wzmacniające z ćwiczeniami aerobowymi - spalającymi tkankę tłuszczową i usprawniającymi pracę układów: oddechowego oraz sercowo-naczyciowego.

Są idealne dla osób średnio zaawansowanych, które lubią mocno się zmęczyć i dać sobie porządny "wycisk".

POLECANE DLA:
zaawansowanych
średnio zaawansowanych

INSTRUKTOR:
mgr Ula Kania

 

INTENSYWNOŚĆ ZAJĘĆ:

 

zsaaa (2)_edited.png

W GRAFIKU:
środa: 20:30

 

BPU

POLECANE DLA:
zaawansowanych
średnio zaawansowanych
początkujących

Zajęcia o średniej intensywności nastawione na odchudzanie, wzmacnianie i redukcję tkanki tłuszczowej.

Szczególną uwagę skupia się na brzuchu, pośladkach oraz udach. Trening powoduje szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, ujędrnia problematyczne części ciała, poprawia kondycję i samopoczucie. Jest to trening głównie wzmacniający i ogólnorozwojowy wykorzystujący sprzęt sportowy oraz pracę z własnym ciałem. W trakcie treningu głównie skupia się na ćwiczeniach nastawionych na modelowanie sylwetki za pomocą obciążenia zewnętrznego.

Zajęcia są idealne dla osób średnio zaawansowanych, które lubią się zmęczyć i pracować nad ciałem. Dzięki stałej kontroli instruktora poradzą sobie również osoby początkujące. Warto jednak pamiętać, by stosować się do wskazówek instruktora.

INSTRUKTOR:
mgr Ula Kania

 

INTENSYWNOŚĆ ZAJĘĆ:

 

zsaaa (5)_edited.png

W GRAFIKU:
poniedziałek, piątek: 19:30

 

Pilates

POLECANE DLA:
zaawansowanych
średnio zaawansowanych
początkujących

Zajęcia z kategorii Body & Mind, podczas których wykonuje się ćwiczenia wzmacniające mające na celu zaangażowanie szczególnie mięśni głębokich. Trening o dość niskiej intensywności. Ich istotą jest spinanie, rozluźnianie i rozciąganie mięśni przy relaksującej muzyce. Dzięki spokojnym ruchom i świadomemu napinaniu mięśni można wysmuklić sylwetkę i wzmocnić całe ciało.

Zajęcia łączą w sobie jogę, balet i ćwiczenia siłowe, a także pomagają stworzyć równowagę w ciele. Poprawiają wygląd sylwetki i są idealne przy problemach zdrowotnych, gdyż niwelują ból kręgosłupa. .

Są idealne dla osób początkujących i takich, które mają problemy np. z kręgosłupem. Opcja zajęć dla osób nieprzepadających za intensywnymi treningami.

INSTRUKTOR:
mgr Ula Kania

 

INTENSYWNOŚĆ ZAJĘĆ:

 

zsaaa (5)_edited.png

W GRAFIKU:
poniedziałek, piątek: 20:30
środa: 19:30

Aero Dance

Inaczej Dance Aerobik, czyli zajęcia o średniej i dużej intensywności, w których najważniejszy jest ruch, taniec, poprawa kondycji, koordynacji, pamięci ruchowej i wytrzymałości. Choreografie opierają się na prostych krokach LO oraz HI oraz inspirowanych najróżniejszymi stylami tanecznymi. Przykładami mogą być funky, hip hop, jazz, sexy dance czy latino. Głównym celem treningowym jest usprawnianie układu oddechowego, układu krążenia, poprawa pracy serca i poprawa koordynacji. Ze względu na dość dużą dynamikę i możliwość występowania elementów skocznościowych mogących obciążać stawy, zajęcia te nie są zalecane dla osób otyłych i posiadających kontuzje.

Podczas treningu, uczestnicy na bieżąco naśladują ruchy instruktora, wykonując w ślad po nim proste sekwencje ruchowe. Choć intensywność jest dość wysoka, to nie potrzeba wielu umiejętności by uczęszczać na te zajęcia. Wystarczy poczucie rytmu i gotowość do spędzenia czasu w rytmie dynamicznej, skocznej muzyki.

POLECANE DLA:
zaawansowanych
średnio zaawansowanych
początkujących

INSTRUKTOR:
mgr Sylwia Łyżwa

 

INTENSYWNOŚĆ ZAJĘĆ:

 

zsaaa (5)_edited.png

W GRAFIKU:
czwartek: 20:30
(od października)

 

Latino Fitness

Inna wersja popularnych zajęć, które łączą energiczną, latynoską muzykę z różnymi stylami tańca i odrobiną ćwiczeń wzmacniających. Jest to połączenie aerobiku i tańca, czyli forma zajęć cardio wraz z pracą nad własnym ciałem, jednocześnie wprawiająca w dobry humor. Układy opierają się na podstawowej technice tańców latynoskich ale także hip hopu i polegają na powtarzaniu sekwencji od razu po instruktorze. Nie jest to lekcja tańca a zajęcia fitness, to znaczy, że ciało jest w ciągłym ruchu. Energiczna muzyka stanowi idealne tło do zajęć, które podkręca umiejętności instruktora i zachęca to aktywnego udziału w treningu.

Zajęcia poprawiają koordynację ruchową, kondycję fizyczną, redukują stres i napięcie.

Są idealne dla osób początkujących, dla których najważniejsze jest, aby po prostu się poruszać a przy tym dobrze się bawić. Jest to prosta forma ruchu, która oprócz pokładów energii i dobrego humoru nie wymaga niczego więcej.

POLECANE DLA:
średnio zaawansowanych
początkujących

INSTRUKTOR:
Basia Kłosińska

 

INTENSYWNOŚĆ ZAJĘĆ:

 

zsaaa (5)_edited.png

W GRAFIKU:
wtorek: 19:30

 

FBW

Trening Full Body Workout to zajęcia mieszane, czyli połączenie form: muscle z cardio. Jak sama nazwa wskazuje, trening opiera się na ćwiczeniach całego ciała. W trakcie jego wykonywania angażuje się wiele partii mięśniowych i w tym celu wykorzystuje się najczęściej ćwiczenia wielostawowe takie jak: przysiady, martwy ciąg, ćwiczenia push oraz pull. W treningu FBW należy pamiętać by podczas jednej jednostki treningowej zostały wykonane ćwiczenia na każdą partię mięśniową. Na większe partie, typu nogi, plecy, klatka więcej serii niż na mniejsze partie mięśniowe typu barki, triceps, biceps, łydki, brzuch, przedramię.

W Vidiusie zajęcia FBW w głównej mierze będą opierać się na zasadach treningu obwodowego, czyli wykonywaniu ćwiczeń o charakterze siłowym oraz cardio w formie stacji wykonywanych na czas lub liczbę powtórzeń. Trening obwodowy można wykonywać bez sprzętu (zalecane dla osób początkujących) lub z dodatkowym obciążeniem (hantlami, gumami, kettlebell lub innymi ciężarami), zwiększając w ten sposób intensywność treningu.

POLECANE DLA:
zaawansowanych
średnio zaawansowanych
początkujących

INSTRUKTOR:
Basia Kłosińska

 

INTENSYWNOŚĆ ZAJĘĆ:

 

zsaaa (5)_edited.png

W GRAFIKU:
wtorek: 20:30

 

bottom of page